Masz pytanie?

Relingi dachowe, bagażnik

Do czego służą relingi dachowe?

 

Relingi dachowe to dwie podłużne belki, które montuje się wzdłuż nadwozia. Relingi mają opływowy kształt, dzięki czemu nie powodują oporu powietrza podczas jazy samochodem, a tym samym wzrostu hałasu wewnątrz auta. Relingi umożliwiają montaż poprzecznych belek uchwytów narciarskich bądź rowerowych, a także boksów dachowych. W ten sposób możemy bezpiecznie przetransportować dowolny ładunek na dachu pojazdu.
W zależności od modelu samochodu, relingi dachowe mogą wchodzić w skład standardowego wyposażenia lub stanowią element opcjonalny. Należy także wspomnieć, że w myśl najnowszych trendów w motoryzacji, eleganckie, wysokiej jakości relingi stanowią atrakcyjny dodatek. Oprócz pełnienia funkcji użytkowej, podkreślają nowoczesny, sportowy charakter auta.

 

Jak wybrać właściwe relingi samochodowe?

 

Jeśli nasz model samochodu posiada fabrycznie zamontowane relingi, to wystarczy dokupić solidne belki lub uchwyty. W innym wypadku, warto zdecydować się na zakup i montaż nowych relingów na dach. Stylowe i eleganckie relingi w wersji chromowanej zmienią oblicze naszego auta, jak również zagwarantują pewny i bezpieczny transport. Na co warto zwrócić uwagę, kupując relingi do samochodu?

Po pierwsze: materiał

Przede wszystkim solidne i trwałe relingi powinny być wykonane z wysokiej jakości stali, odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Pamiętajmy, że tylko odpowiednio wytrzymałe relingi na dach gwarantują bezpieczny transport.

Po drugie: kształt

Im bardziej aerodynamiczny kształt, tym lepiej. Warto jednak sprawdzić, jak rozstawione są punkty montażowe na dachu oraz jaki profil relingu będzie najbardziej odpowiedni do naszego modelu auta. Zazwyczaj oprócz standardowych relingów, mamy do wyboru tzw. relingi zintegrowane.

Po trzecie: montaż

Montaż relingów samochodowych najlepiej pozostawić profesjonalistom. Przy zakupie powinniśmy jednak zwrócić uwagę, czy w komplecie znajdują się wszystkie niezbędne części , np. śruby i specjalne podkładki.

 

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

 

 

Sortuj wg:
Facebook