Masz pytanie?

Belki dachowe, poprzeczki do relingów

Jak zwiększyć pojemność swojego auta?

 

Bagażnik dachowy to najlepsze rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują własnym samochodem i potrzebują dodatkowej przestrzeni na przewóz rzeczy lub sprzętu sportowego. Tego typu element wyposażenia składa się przede wszystkim z poprzecznych belek, które najczęściej montuje się do relingów dachowych za pomocą odpowiednio dobranych uchwytów.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór belek dachowych, dzięki którym nawet niewielki samochód osobowy pomieści dodatkową ilość bagażu, bez wpływu na komfort jazdy. Belki dachowe służą także do mocowania dodatkowych elementów, takich jak uchwyty rowerowe lub narciarskie, a także popularne boksy dachowe.

 

Belki stalowe czy aluminiowe?

Belki bazowe wykonane są z aluminium lub stali. Zarówno materiał, jak i jakość wykonania mają duży wpływ na ostateczną cenę produktu. Warto jednak pamiętać, że tylko solidne i wytrzymałe belki gwarantują bezpieczny transport. Belki aluminiowe oprócz charakterystycznego srebrnego koloru są lżejsze i mają bardziej aerodynamiczny kształt. Stalowe belki dachowe są bardziej owalne, mogą powodować nieco większy hałas podczas jazdy.

 

Jaki wymiar?

Zasadniczo nie istnieje jeden uniwersalny model bagażnika. Rozmiar belki dachowej należy odpowiednio dobrać do marki samochodu i konstrukcji dachu. Belki dobieramy w zależności od kształtu karoserii oraz typu relingów. Współcześnie modele samochodów na tyle różnią się budową karoserii, że przed zakupem bagażnika należy zwrócić szczególną uwagę na system montażu. Przede wszystkim rozstaw tzw. punktów montażowych na dachu oraz typ relingów.

 

Profesjonalny montaż

Poprzeczki montowane są najczęściej do relingów dachowych. Sposób mocowania zależy od rozwiązania zastosowanego przez producenta danej marki. W takim wypadku samodzielny montaż belek dachowych może skończyć się przykrą niespodzianką, zwłaszcza jeśli się okaże, że źle dobraliśmy rozmiar belki lub rodzaj uchwytu. Warto zatem skorzystać z fachowej pomocy w autoryzowanych punktach sprzedaży i  montażu bagażników.

Sortuj wg:
Facebook